"Любов єднає, будує, творить, навчає!" - під таким гаслом у філії Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ступенів відзначили 300-літній ювілей з дня народження Григорія Сковороди.
Григорій Савич - мандрівний філософ, поет, музикант і педагог залишив по собі філософські трактати. Він дуже любив свій рідний край, свою Україну. Йому неодноразово пропонували високі світські та церковні посади, від яких філософ постійно відмовлявся. "Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця", - відповідав Сковорода на запрошення до двору цариці Катерини ІІ.
Мудра філософія мислителя і цілителя людських душ Григорія Сковороди є навчальною настановою життя і актуальна в сьогоденні.
Захід підготувала і провела вчителька історії Мазуркевич С.Л.
Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Це свято завжди було днем радості і чудес. За традицією Миколай приносить чемним дітям подарунки.
День Святого Миколая – особливе, світле, хвилююче свято, адже окрім подарунків він приносить у кожну оселю радість і надію.
Саме 19 грудня у філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ступенів» відбулося дитяче свято до дня Миколая Чудотворця, яке підготували учні школи, під керівництвом вчительки початкових класів Дмитришин А.А.
В атмосфері доброзичливості та чудового настрою учні дивились виставу і співали пісні.
З метою утвердження державного статусу української мови, популяризації її серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу у філії "Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст." проведено І етап XXlll Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика.
Учасники освітнього процесу, які брали участь у Конкурсі, мали змогу проявити свої творчі здібності, а також перевірити рівень своїх знань з української мови.
Учні 3 класу під керівництвом вчительки початкових класів Дмитришин А.А. створили колаж до Всесвітнього дня захисту домашніх тварин, який відзначається у багатьох країнах світу 30 листопада.
Здобувачі освіти ще раз переконалися про те, що приручених звіряток необхідно кожній людині сприймати виключно як друзів, підопічних, членів своєї сім’ї, але не як об’єкт розваг.
Тому бути відповідальним – це дуже важливо, особливо, коли ви маєте домашніх тварин. Завжди пам’ятайте: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили!»
Кажуть, Господь випробовує тих, кого любить. Якщо це так, то ми, українці, чогось таки в Бога варті... Багатовікова історія українського народу - це насамперед літопис життя і смерті народу-великомученика, доля якого була дуже трагічною. Однією із найтрагічніших сторінок цієї історії був Голодомор 1932-1933 років, визнаний геноцидом українського народу.
З метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів першої половини XX ст. в Україні, зокрема у зв'язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років, у філії "Хоросницький ЗЗСО І-ІІст." (завідувачка С. О. Комарницька) під керівництвом вчительки зарубіжної літератури Щеплотської В. І. було проведено виховний захід "Ми пам'ятаємо..." .
Захід розпочався із вступного слова вчительки Щеплотської В . І., яка ознайомила присутніх із причинами, перебігом і наслідками Голодомору 1932-1933 років. Учні 5-9 класів декламували вірші, зачитували спогади очевидців тих років, ставили сценки, виконували пісні та переглянули відео на дану тематику. На завершення заходу присутні вшанували жертв цієї страшної трагедії хвилиною мовчання. Тож згадаймо всіх невинно вбитих Голодомором українців, долучившись завтра о 16.00 до загальнонаціональної акції "Запали свічку пам'яті". Помолімося за них. Нехай земля їм буде пухом, а пам'ять про них залишиться серед живих.
21
листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на
честь двох знаменних подій в історії нашої держави — Помаранчевої революції
2004 року та Революції Гідності 2013 року.
З нагоди
цього дня у філії «Хоросницький ЗЗСО I-II ст.» (завідувачка С.О. Комарницька)
під керівництвом класної керівнички 8 класу Дмитришин А.А. та 6 класу Яртим
В.Р. для вихованців школи проведено години спілкування. Про події 2004 року,
які відбувалися на майдані Незалежності, учасникам освітнього процесу розповів З.Мазуркевич, вчитель музики, який був активним учасником згаданих подій.
Бажаємо
мирного неба над українською землею! ГІДНІСТЬ та СВОБОДА - наші вказівники.
Борімося кожен на своєму фронті! Будьмо вільними! Будьмо гідними називати себе
УКРАЇНЦЯМИ!!!
На базі ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ
ступенів» 17 листопада відбулася зустріч освітянської спільноти вчителів третіх
класів Мостиської ТГ (керівник Кузьмяк О.М.).
Курилець С.І. (вчитель початкових
класів філії «Хоросницького ЗЗСО І-ІІ ст. ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІст.-ЗДО»)
презентувала власний педагогічний досвід із використання інтерактивних методів
навчання, які допомагають активно взаємодіяти всім учасникам освітнього
процесу.
Про розвиток пізнавальної діяльності
шляхом застосування інтерактивних технологій у своїй роботі розповіла Дмитришин
А.А. (вчитель початкових класів філії «Хоросницького ЗЗСО І-ІІ ст. ОЗ
«Твіржанський ЗЗСО І-ІІІст.-ЗДО»). Провела невелику віртуальну подорож із
застосуванням декількох цікавих вправ.
9 листопада - День української писемності та мови.
З нагоди відзначення цього свята щороку мільйони українців пишуть Радіодиктант національної єдності, метою якого є не перевірка грамотності, а об'єднання людей навколо України в усьому світі.
Учителі та учні 6-9 класів філії "Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ступенів" долучилися до написання диктанту, який цього року мав назву "Твій дім" авторства Ірини Цілик.
Мова - найважливіший засіб спілкування і пізнання, а також один із ключових факторів незалежності країни. Отже, єднаймося, бо в єдності наша сила! Бережімо мову, бо вона наш найцінніший скарб!
104 роки тому на ратушівській вежі княжого Львова замайорів синьо-жовтий прапор і було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку.
З нагоди відзначення цієї пам'ятної дати та з метою національно-патріотичного виховання у філії "Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ступенів" під керівництвом вчителя музики Мазуркевича З.М. було проведено велопробіг. Маршрут пролягав від школи до пам'ятника вояку УГА Йосипові Стахіву, що знаходиться на сільському цвинтарі, а потім до пам'ятного хреста, який розташований на місці, де проживав генерал УГА Микола Маринович.
У велопробігу взяли участь учні 5-9 класів та педагоги - Мазуркевич С.Л., Яртим В.Р та Дмитришин А. А.
Дійство відбувалося у вигляді змагання. Кожен клас обрав старосту, презентував гасло, підготував державну символіку. Дирекція школи і створене журі визначали призові місця між класами за певними критеріями: кількістю учнів у процентному відношенні, наявністю символіки, пересуванням у колоні та загальною підготовкою до змагання (одяг, справність велосипедів). Учителька історії.
Мазуркевич С.Л. розповіла учасникам велопробігу про діяльність згаданих постатей. Повчально, цікаво, захопливо діти мали змогу почути історію своєї місцевості.
Як результат, перше місце здобули учні 8 класу, друге - 5 класу, а третє розділили між собою учні 7, 6, 9 класів.
Історія має властивість повторюватись. Сьогодні у нас нові герої - нескорені, непереможні. Вони - наш приклад для наслідування. Ми - українці, нація, яка ніколи не стане перед ворогом на коліна.
Будьмо гідними синами і доньками своєї БАТЬКІВЩИНИ!!! Доля української держави у наших руках!